Światowy Festiwal Smakowania Kwaśnicy 2016 z Gminą Gilowice

W minioną sobotę, tj. 20 sierpnia br. podczas Światowego Festiwalu Smakowania Kwaśnicy popołudniem kilka Gmin Powiatu Żywieckiego reprezentowanych przez Wójtów gotowało kwaśnice w minikociołkach.

W kulinarnym pojedynku rywalizowało 5 Wójtów z poszczególnych Gmin:

1. Leszek Frasunek Wójt Gminy Gilowice wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Rychwałdu i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gilowicach;

2. Henryk Jurasz Wójt Gminy Świnna

3. Piotr Tyrlik Wójt Gminy Węgierska Górka

4. Jarosław Krzak Wójt Gminy Ślemień

5. Tadeusz Tomiczek Wójt Gminy Łękawica

Przygotowaną kwaśnicę oceniało fachowe jury, w tym Mariusz Kręcina uczestnik programu TOP CHEF, który prowadził konkurs.

Naszą ekipę, która reprezentowała Gminę dopingowali mieszkańcy Gilowic z transparentami w rękach.

KGW Rychwałd dodatkowo miało stoisko z regionalnymi potrawami, którymi częstowało gości imprezy.

Po kilku godzinach „wspólnego warzenia” jury podało werdykt,w którego brzemieniu Gmina Gilowice zajęła III miejsce i uzyskała nagrodę w postaci Rejsu Statkiem po Jeziorze Żywieckim.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy mieszkańcom za mobilizację i zachęcanie do działania.