Lato z atrakcji w GOK za nami

Tegoroczne zajęcia wakacyjne z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gilowicach i Parafialnym Klubem Sportowym "Olimpijczyk" Gilowice dobiegły końca. Wrażeń nie brakowało.

W spotkaniach i szerokim programie przygotowanym przez organizatorów trwającym od 22 do 26 sierpnia na boisku oraz Amfiteatrze GRAPA - PARK w Gilowicach wzięło czynny udział łącznie 300 dzieci wraz z rodzicami.

Dla uczestników zajęć przygotowano wiele atrakcji. Uczestnicy brali udział w wielu ciekawych i różnorodnych warsztatach. Dzieci i młodzież miała możliwość wykorzystać swoje umiejętności artystyczne i kreatywność podczas warsztatów plastycznych. Wykonywano witraże, książki okolicznościowe, kolaże, obrazy, pudełka ozdobne, magnesy, spineczki, biżuterię oraz "coś z niczego". Umiejętności sportowe przydały się podczas turniejów minihokeja na trawie, meczy piłkarskich oraz zabaw sportowych, zawodów rowerowych i strzeleckich. Choć zajęcia miały charakter rekreacyjny i zabawowy to jednak rywalizowano o miano najlepszych w poszczególnych konkurencjach, bo jest to nie odłączna rola sportu. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy, które zostały wręczone podczas uroczystego zakończenia. Pozytywnym akcentem zajęć było też to, że wraz z dziećmi przychodzili rodzice, zachęcali ich do udziału w różnych konkurencjach i dopingowali do osiągnięcia najlepszego wyniku. W tym roku było bardzo wielu maluchów i dla nich taka rywalizacja była dużym przeżyciem, szczególnie, kiedy pokonywali kolejne elementy toru przeszkód czy skakania na piłce "kangurku".

Były również rozrywki dla umysłu - typu krzyżówki, łamigłówki i gry planszowe. Dla najmłodszych plac zabaw z tunelem i bajkowe malowanki a dla miłośników gier telewizyjnych - play station. Każdy dzień wypełniony był wspaniałymi zabawami, konkursami oraz rozgrywkami sportowymi.

Dodatkowym akcentem zgodnie z coroczną tradycją była nieodpłatna wycieczka turystyczna, organizowana dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć. W związku z pozyskaniem sponsora w ramach wycieczki odbył się Rejs Stateczkiem Turystycznym po Jeziorze Żywieckim w trakcie którego można było nie tylko dobrze się bawić ale też poznać wiele ciekawostek o naszym rejonie oraz zobaczyć wiele ciekawych atrakcji przyrodniczych. Na zakończenie odbyło się ognisko pod Amfiteatrem w Łękawicy. W tej wakacyjnej wyprawie wzięło udział ok. 50 osób.

A tak przedstawiają się wyniki uzyskane przez uczestników w konkurencjach sportowych.

W bloku rekreacyjno - sportowym wśród dziewczyn najlepsze wyniki osiągnęły - Milena Górna, Julia Pępek, Mia Umińska, Wiola Siwiec, Joanna Pyclik, Martyna Szczupalska, Brygida Janeczko i Weronika Marszałek. A wśród chłopców - Dominik Biernatek, Tomasz Brasse, Wojtek Latarnik i Filip Samborski. Zorganizowano zawody łucznicze, w których najlepiej wypadli - Dominik Biernatek, Tomasz Brasse oraz Samborski Filip a wśród dziewcząt - Julia Sałamun, Milena Górna i Brygida Janeczko. Przeprowadzono też strzelanie z wiatrówki - była to forma nauki strzelania i obsługi broni pneumatycznej. W zawodach rowerowych najlepiej zaprezentowali się: Mikołaj Malina, Joanna Pyclik, Dominik Biernatek oraz Klaudia Górna i Tomasz Brasse. Rozegrano także mecz piłki nożnej, w którym najlepiej zaprezentowała się drużyna: Szymon Sałamun, Dominik Gąsiorek oraz Wojciech Latarnik (4:2). Przeprowadzono również wiele konkurencji sprawnościowych dla najmłodszych uczestników wakacji, tj. skakanie na "kangurku" na czas, tor przeszkód, skakanka, rzuty do celu i do kosza i wiele innych.

Tak minął II etap atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy za rok.

GOK Gilowice

PKS "Olimpijczyk" Gilowice