Jubileusz Koła PTTK "Beskid" Gilowice

W dniu 23 października br. o godz. 11:00 w Sali GOK odbędzie się uroczyste spotkanie związane z Jubileuszem 40-lecia zorganizowanej działalności turystycznej w Gilowicach.

Końcem 1976 roku sympatycy turystyki na czele z panem Stanisławem Kulińskim inicjują powołanie do działalności Koło PTTK.

12 lutego 1977 roku odbyło się Zebranie Założycielskie, na którym zostaje wybrany Zarząd Koła oraz wręczone pierwsze legitymacje członkowskie. W kolejnych latach poprzez swoje sekcje turystyczne imprezy turystyczne organizują także: LZS "Beskid" Gilowice, Rada Gminna LZS w Gilowicach a później Ludowy Zespół Turystyczny jako samodzielna organizacja. W Szkole Podstawowej działa SKKT.

Od 1998 roku bardzo interesującą działalność turystyczną rozpoczyna Parafialny Klub Sportowy "Olimpijczyk" Gilowice. Te 40 lat działalności turystycznej dobrze zapisało się w życiu społeczności Gilowic a to Jubileuszowe Spotkanie będzie okazją do podsumowania tej działalności i osiągniętych sukcesów.

Program Jubileuszu przedstawia się następująco:

1. Otwarcie wystawy osiągnięć turystycznych

2. Powitanie zaproszonych gości

3. Podsumowanie 40-lecia działalności turystycznej w Gilowicach

4. Wręczenie wyróżnień

- Zasłużony Działacz LZS

- Zasłużony Organizator Turystyki LZS

- Odznaka "Tak wysoko jak Mont Everest"

- Dyplomy okolicznościowe

- Honorowa Złota Odznaka LZS

5. Działalność organizacyjna PTTK w Oddziale babiogórskim i w Polsce

6. Miejsce turystyki w środowisku Gilowic i Gminy w programie działalności samorządowej

7. Rola turystyki w środowisku szkolnym - SKKT

8. Turystyka w działalności stowarzyszeń kulturalnych, sportowych i społecznych

9. Program działalności Koła PTTK w Gilowicach oraz PKS "Olimpijczyk" Gilowice na okres kadencji 2017

10. Wystąpienie uczestników spotkania

11. Podsumowanie spotkania jubileuszowego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i sympatyków turystyki do udziału w tym spotkaniu.

Henryk Pasko