Imieniny Krasnala Hałabały, zamknięcie projektu wolontariuszy GŻ i promocja „Zagadek Hałabały”

Jesienną porą  w październiku Krasnal Hałabała Patron Przedszkola w Rychwałdzie obchodził swoje imieniny. Mili goście dopisali: Wójt Gminy Gilowice Pan L. Frasunek, wolontariusz GŻ – Pan R. Cebrat, b wizytator Pani J. Dybał. Dyrektorki  zaprzyjaźnionych Przedszkoli  w Gilowicach -Pani G. Kastelik, w Ślemieniu -Pani K. Szczelina, w Radziechowach -Pani M. Kasperek. Dyrektorki ZSZ w Gilowicach Pani A. Satława i ZSZ w Rychwałdzie Pani E. Kopacz, oraz dyrektorka GOK w Gilowicach Pani G. Kolonko.

Tak się złożyło, że dzień jubileuszu naszego Hałabały był dniem podsumowania wolontariackiego projektu GŻ – „Zajęcia teatralne w dziecięcym teatrze Dziupla”, który realizowany był w naszym przedszkolu we wrześniu i październiku. W ramach projektu przedszkolaki dwukrotnie pojechały do Teatru Lalek Banialuka, na sztuki „Trzy świnki” i „Tygrys Pietrek”.  Gościły aktorkę Panią K. Popławską z Teatrem Jednego Aktora  i sztuką „Kopciuszek” oraz Teatr Bajka z przedstawieniem „Kocmołuszek”. Ponad to przeprowadzono warsztaty teatralne dla dzieci, malowano gipsowe maski, wykonywano wraz z rodzicami kukiełki z warzyw i łyżek drewnianych, zakupiono baner, stelaż i pacynki. Rodzice przedszkolaków wykonali wiele pięknych kukieł na konkurs, który został ogłoszony i towarzyszył projektowi .

Krasnal Hałabała wraz z gośćmi podziwiał umiejętności aktorskie przedszkolaków w teatrze postaci zaprezentowanych w zabawnej scence pt: „Automobil”, w teatrze pacynkowym  pt: „Czerwony Kapturek” , inscenizacji wiersza J. Brzechwy pt: „Na straganie” oraz ilustracji „Jesiennej piosenki”i piosenki „Czerwone jabłuszko”.

Goście obdarowali Krasnala i dzieci słodyczami, bajkami, grami a nawet mini kuchnią.

Sam jubilat też przygotował niespodziankę dla gości .  „Zagadki Hałabały” – zbiór 800 zagadek wierszyków posegregowanych tematycznie  w jesiennej okładce z dedykacją . Trzeba dodać, że Wójt Gminy Gilowice Pan Leszek Frasunek i Rada Gminy Gilowice wsparli finansowo tę publikację a patronat medialny objął Śląski Kurator Oświaty oraz Czasopisma Bliżej Przedszkola  z Krakowa i Oficyna mm z Poznania.

Z radością, że udały się imieniny i niespodzianki, dziękuje Krasnal Hałabała  z przedszkolakami.